Sözleşmesi Fesh Olan Firmaya Tazminat Ödenecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamuda çalışan Taşeron işçiler ile ilgili çok önemli açıklamasından sonra 

Bu durumu bir televizyon kanalında açıklayan Prof. Dr Cem Kılıç, bu düzenlemenin 700 bin kişiyi kapsadığını ifade etti. Prof. Dr. Kılıç, düzenlemenin bütçe üzerinde kayda değer bir etkisi olmayacağını kaydetti. Kılıç  Açıklamasının ardında  “ Yaklaşık 1.5 yıldır biz  bunu bekliyorduk. çok önemli bir karar alındı”  dedi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ak Parti grubuna yaptığı sunumda, işçisi kamuya geçen şirketlere ve şartları taşımadığı için sözleşmeli olamayan çalışanlara devletin tazminat vereceğini söyledi.

TAZMİNATI ŞİRKETLERE KAMU ÖDEYECEK

Sözleşmesi fesih olan şirketlerin  uğranılacak zararını  tazmin edilecek. Ödenecek tazminat tutarının, ihale sözleşme bedelinin gerçekleştirilen kısmıyla sözleşme bedelinin yüzde 80'i arasındaki farkın yüzde 5'i kadarı olması bekleniyor.

 Herhangi bir sebeple boşalan pozisyonlar da otomatik olarak iptal edilecek. Düzenleme ’de yer alan kamu idarelerinde personel çalıştırılmasına dayalı yeni hizmet alımları yapılmayacak, taşeron işçi çalıştırılmasına imkân tanıyan mevzuat hükümleri de yürürlükten kaldırılacak.

Kişisel şartları taşımadığı için kamuya geçiş yapamayacak personelin, sözleşmenin sona erdiği tarihten sonra hakları ödenmek suretiyle işlerine son verilecek.

Okunma : 1.263
Bugün 330 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.755.785 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 46 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..