ANKARA'NIN ÖNEMLİ BİR PROJESİ

Devlet Su İşleri(DSİ) 5. Bölge Müdürlüğü tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 19. maddesine göre açık ihale usülü ile ihale edilen Ankara - Haymana Evliyafakı Göleti yapım işine ait sözleşmesini DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici firma Çetin İnş. Teks. Tur. Üre.San ve Tic. A.Ş. Müdürü Serkan Ayas arasında imzalandı.

 

600 gün proje bitiminden sonra Ankara - Haymana Evliyafakı Göleti Projesi ile bin 740 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Bu hafta yer tesliminin yapılmasıyla projede bir adım daha atılmış olacak. 

 

Aktifihale.com'a konuşan Serkan Ayas, " Bu projeyi yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi. Ayas ayrıca,

 

"Bölge halkı için bu projeyi yapmaktan gurur duyuyoruz. Dışarıdan baktığınız zaman küçük gibi görünen ama bölge halkı için önemi büyük olan bir proje. Firma olarak daha önce bir çok gölet ve baraj projelerine imza attık. Afyon'da, Elazığ'da, Yozgat'ta, Malatya'da, Tunceli'de... Hepsini layıkıyla yerine getirdik. Ankara - Haymana Evliyafakı Göleti Projesi de öyle olacak. Bugüne kadar idareler ile şirketimiz arasında yapılan sözleşme maddelerinde belirtilen bütün hükümleri gururla yerine getirdik. Bölge halkıya el ele verip en kısa sürede göleti tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.

 

 

"Sadece Gölet Yapmıyoruz"

 

Serkan Ayas, " Gölet yapmakla kalmayıp bölgenin geleceğine önemli katkılar sunmaktan da mutluyuz. Tarımın gelişmesi ve verimin artması için önemli bir çalışma olacak. Tarımla birlikte hayvancılık da gelişecek. Bunları birleştirdiğimiz zaman birçok alan kendiliğinden gelişmiş olacak. Ülkeye, bölgemize, insanımıza yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı mutluluk duyuyoruz. Her projede olduğu gibi bu projeden de alnımızın akıyla çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bize destek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz" dedi.

 

"600 Gün İstihdam"

 

Gölet projesi kapsamında 600 gün sürecek yapım çalışmalarında istihdamı bölge halkından karşılayacaklarını belirten Ayas, " Göletin yapımı 600 gün sürecek. Bu süre boyunca çalışma arkadaşlarımızı bölge halkından seçeceğiz. Dışarıdan istihdam yapmayacağız" dedi.

 

"Kuru Tarım Yapıyorduk"

 

Proje hakkında Aktifihale.com'a konuşan Evliyafakı Köyü Muhtarı Kemal Karaduman, " Kuru tarım yapıyorduk. Göletle sulu tarıma geçeceğiz" dedi.

 

Karaduman, " Burası kurak bir bölge. Yeşil alan yok. Suyu depolayıp halka sunmak için önemli bir proje. Yıllardır kuru tarım yapıyorduk. Bu proje ile sulu tarıma geçtik" dedi. Karaduman sözlerine şöyle devam etti:

 

" Sulu tarımla birlikte hayvancılıkta gelişecek. Onunla birlikte birçok alan gelişecek. 2009 yılından beri yapmak için uğraştığımız bir projeydi ve yeni adım atıldı. Bölge halkına çok katkısı olacak. Normalde daha önceden yapılması gerekiyordu ama yapılmamıştı. Şimdi yapılacak. Mutluyuz.Bu projede emeği olup projenin  hayata geçmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. "

Okunma : 6.857
Bugün 381 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.755.836 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 28 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..