TAŞERONDA GELİŞMELER BİTMİYOR

Taşeron yasasında sil baştan düzenlemenin sinyali gelmesinin hemen ardından 1 Kasım öncesinde çalışan ve askerlik nedeniyle ayrılan personel ve yerine gelen personelin her ikisi de yasa kapsamına alınacak.

 

Askerlik Problemi Çözüldü

 

Taşeron yasasında sona yaklaşılıyor. Binali Yıldırım’ın talimatı ile Naci Ağbal tarafından yeniden düzenleme yapılması yönündeki açıklamaların sonrasında “Özel Sözleşmeli Personel” (ÖSP) şeklinde yeni bir istihdam şekli değil tam kadro verilmesi isteniyor. Dava sonucunda taşeron yasalaşmadan önce askerlik problemi olanların soruları çözüldü. 1 Kasım öncesi hem askere giden taşeron işçi hem de yerine gelen taşeron işçi sevinçli. 

 

1 Kasım 2016’dan sonra taşeron kapsamında çalışanlar  yasadan faydalanamayacak. 1 Kasım öncesinde ise işten ayrılanların talepleri vardı. İş akdi feshedilen ve dava açıp kazanan taşeron ve yerine çalışan taşeron da kadroya alınacak. 1 Kasım öncesinde işten askerlik sebebiyle ayrılmak zorunda kalan personelin açtığı dava sonuclandı.Kendisi de yerine gelen de mağdur olmadı. Her ikisinin de yasalaşacak kanun kapsamına işe alınmaları kesinleşti.

 

Okunma : 1.332
Bugün 335 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.755.790 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 51 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..