KOSGEB'DEN GİRİŞİMCİYE DESTEK

 

Devletin, hayvancılık seracılık arıcılık ya da başka bir sektörde girişimcilik yapmak isteyen bireylere sağlamış olduğu oldukça önemli girişimciye hibe destekleri bulunmaktadır. Kosgeb desteklenen sektörler için mesleklerin başında  KOSGEB’in hibe kredi çalışması geliyor. 

 

Girişimciye Destek

 

 

KOSGEB desteklenen sektörler için neredeyse tüm sektörlere bu desteği veriyor. KOSGEB yetkililerini kredi alma aşamasında, bu krediyi doğru şekilde kullanabileceğinize dair ikna etmek zorundasınız. Alacağınız 50 bin TL kredinin amacına uygun şekilde kullanılacağından emin olunmak istenmektedir. 

 

 

Kosgeb Desteklediği işler

 

 

KOSGEB yetkilileri sizleri yapacağınız çalışma alanı içerisindeki bilgi birikiminizi heyecanınızı ve sektöre dahil olan çalışmalarınızı öğrenebilmek adına bu mülakat aşamasında  bazı sorular soruyor. KOSGEB, hangi sektörlere yatırım yapacağınızdan çok sektörü ne kadar iyi bildiğinize dikkat etmektedir. Girişimciye hibe için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yaptığı açıklamaya göre 2010 yılından itibaren ülkemizde açılan her 10 şahıs işletmesinden maalesef dokuz tanesi ilk 24 ay içerisinde kapanmış.  Bu nedenlerden ötürü KOSGEB’in göz önünde bulundurduk ilk etken hangi alanda çalışma yapacağınız değil sizlerin o alanda ne kadar bilgi birikime sahip olduğunuzdur. 

 

 

KOSGEB desteklenen sektörler sizin daha önce burada çırak veya kalfa olarak çalışıp çalışmadığını denetleyebilir. Sektörün içinden çekirdekten yetişmiş bir bireyin işleri büyütmek için devlet desteğini arkasına alması çok daha basit bir şekilde gerçekleştireceğine inanılıyor.  Bir kahvaltı salonu bir forma atölyesi bir hayvancılık işletmesi veya seracılık fark etmeksizin temel etken sizin bu konu hakkında ne kadar bilgi birikime sahip olduğunuz ve konuyu başarmaya olan heyecan ve isteğinizdir.

Okunma : 747
Bugün 382 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.778.345 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 12 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..