BÜYÜK FIRSAT!

 

Vergi dairelerinin 36 aya kadar tecil ve taksit yetkisi olduğunu hepimiz biliyorduk. 30 yıl sonra KDV borcuna taksit imkanı geldi. Bu fırsatı kaçırmayın!

 

Son zamanlarda konuşulan vergi borçlarına ilişkin 'af ' yasası konusu gündemi meşgul ediyor. En son 2014 yılında benzeri çıkan yasa borçları belli şartlarda taksitlendirmişti. O dönem taksitlenen borçları hala ödeyen mükellefler var. ÖDemeyi aksattığı için taksit imkanı olmayanlar için yeni bir hak daha tanınacak. Bu durumdan mahrum kalmayın.

 

Maliye kaynakları şu an için böyle bir düzenleme olmayacağını belirtiyor ama yasalarda önemli avantajlar olduğu aşikar. Kamu alacaklarıyla ilgili kanunun 48'inci maddesinde "Borçlu tarafından yazı ile istenmiş ve teminat gösterilmiş olmak şartıyla, amme alacağı 36 ayı geçmemek üzere ve faiz alınarak tecil olunabilir" deniliyor. Hatta borç 50 bin lira ve altında ise teminata da gerek kalmıyor. Bakanlar Kurulu bu tutarı 10 kata kadar artırabilir. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın çıkardığı Tahsilat İç Genelgeleri'nde bu uygulamanın detayları mevcut. Burada vergi dairelerinin tecil yapacakları miktar belirtilmiş.Motorlu taşıtlar vergisi, gecikme zammı, faizi ve vergi cezası, trafik para cezaları, karayolları geçiş ücreti ve idari para cezalarından olan alacaklar, yüksek öğrenim kredi borcu ve yüksek öğrenim harç kredisinden olan alacakların tescil ve taksit talepleri için yine vergi dairelerinin yetkisi içerisinde.Nasıl Başvuru Yapılır?

 


Tescil ve taksit için ilgili vergi dairesine yazılı olarak başvuru yapmak zorunlu. Yazılacak dilekçeyle ilgili Tecil ve Taksitlendirme Talep Formu'na gib.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Formu eksiksiz doldurmanız şartıyla dilekçeniz reddedilmeyecektir. Bu konuda yardım almanızı tavsiye ederiz.Müracat ettikten sonra başvurunuzun sonuçlandırılmasına kadar geçen sürede eğer belirttiğiniz taksit zamanı gelmişse bunu ödeyiniz aksi bir durumda toplu ödeme yapmanız istenebilir.

Okunma : 811
Bugün 379 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.778.342 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 13 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..