Yurt dışındaki hizmet alımlarında ihale kaldırıldı

 

Bakanlar Kurulu kararına göre İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına sınır ötesinde verilen her türlü görev kapsamında yurt içi veya dışında ihtiyaç duyulan her türlü mal ve hizmet alımı ile yapım işi Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayacak.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 3'üncü maddesinin (b) bendi kapsamında yapılacak ihalelere ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Kamu İhale Kanunu'nun 3'üncü maddesinin (b) bendine eklenen madde ile İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına sınır ötesinde verilen her türlü görev kapsamında, yurt içi veya dışında ihtiyaç duyulan her türlü mal ve hizmet alımı ile yapım işi Kamu İhale Kanunu'na tabi olmaksızın alınacak, bakan onayına istinaden Bakanlıkça veya diğer kamu kurum ve kuruluşları vasıtasıyla tedarik edilecek veya yaptırılacak. Bu kapsamda ihtiyaç duyulacak kaynak ise Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca karşılanacak.

Kamu İhale Kanununun 3'üncü maddesinin (b) bendine göre, "Savunma, güvenlik ve istihbaratla ilgili uçak, helikopter, gemi, denizaltı, tank, panzer, roket, füze gibi araç, silah, silah malzeme ve teçhizatı ve sistemleri ile bunların araştırma-geliştirme, modernizasyon ile yazılım ve mühimmat ihaleleri ile devlet güvenlik istihbaratı kapsamında, hizmet, malzeme, teçhizat ve sistem alımları" bu kanuna tabi olmayacak.

http://www.cnnturk.com

24.3.2017 16:03:00
Okunma : 749
Bugün 161 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.691.893 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 25 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..