İHALE KAVGASI!

Düzce Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 21 Mart tarihinde çıktığı il genelindeki köy yollarının yapımını kapsayan ihale kavga çıkarttı. 6 Milyon 800 bin TL+KDV muhammen bedeli olan ihaleye 5 firma katıldı. 4.5 Milyon TL'lik en düşük teklifle ihalenin geçtiğimiz yılki firmada kalması bazı meclis üyelerinin tepkisine yol açtı. Gerekçe ise söz konusu firmanın verdiği hizmetten memnun kalınmaması... Henüz imzadan çıkmayan ve durumun Vali'ye de aktarıldığı ihale ile ilgili ayrıca şartname üzerinde oynandığı iddiaları da gündemde...

21 MART'TA İHALE YAPILDI

21 Mart 2017 Salı günü saa14.00'da Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen bir ihale şu günlerde çok konuşulur oldu. İhale sonucunda en düşük teklifi veren firmanın geçen yıl aynı işi yapan firma olması bazı meclis üyelerinin tepkisine yol açtı. Söz konusu firmanın yaptığı işten memnun kalınmadığı öne sürülürken, diğer bir iddia ise aynı sorunların yaşanmaması için bu yıl ihale şartnamesinde yapılan düzenlemelerle kağıt üzerinde oynandığı iddiası...

5 FİRMA KATILDI

Anılan tarih ve saatte Düzce Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı'nın "Düzce Geneli Yol Güzergahlarında 400 HP Gücünde Asfalt Kazıma Makinesi ile Yol Kazınması, PMT Yol Yapım ve Asfalt Yol Yapım İşi" başlığı altında çıktığı ihaleye 5 firma katıldı.

İHALEYE KATILAN FİRMALAR VE TEKLİF ETTİKLERİ BEDELLER

5 firma ve yüksekten düşüğe verdiği teklifler şu şekilde: Çebi İnşaat Taahhüt Firması 6 Milyon 600 bin TL, Asfalt Yapı Firması 5 Milyon 992 bin TL, Kartal Yol Yapı Firması 5 Milyon 261 bin TL, Beyza Proje Danışmanlık Firması 4 Milyon 849 bin TL ve CM Yol İnşaat Firması 4 Milyon 500 bin TL.

İHALENİN GEÇEN YILKİ FİRMADA KALMASI TEPKİ ÇEKTİ

İhale sonucunda ise yol yapım işi, 4.5 Milyon TL ile en düşük teklifi veren CM Yol İnşaat Firması'nda kaldı. Ancak bu durum özellikle bazı il genel meclis üyelerinin hoşuna gitmedi. Geçtiğimiz yıl da aynı ihaleyi kazanan söz konusu firmanın işini beğenmeyen meclis üyeleri, duruma tepki gösterdi.

"ŞARTNAMEYLE OYNANDI" İDDİASI

Benzer sorunların bu yıl yaşanmaması için Düzce Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan ihale şartnamesinde düzenlemeler yapılması istendiği ve söz konusu düzenlemelerin kağıda döküldüğü iddia edilirken, ihalenin ardından yapılan incelemede ise eski şartnamenin sunulduğu iler sürüldü.

RAKİP FİRMALAR 'İPTAL' İSTİYOR

İhaleyi alacak firmanın Düzce'de asfalt şantiyeti olması gibi şartlar getirildiği öne sürülen yeni şartname üzerinde oynandığı iddiaları rakip firmalardan bazılarını da ayaklandırırken, şimdi ihalenin iptali istendiği konuşuluyor.

HENÜZ İMZADAN ÇIKMADI

Henüz imzadan çıkmayan ve durumun Düzce Valisi Zülkif Dağlı'ya da aktarıldığı ihale ile ilgili süreç devam ediyor.

 www.oncurtv.com

 

25.3.2017 08:00:00
Okunma : 813
Bugün 1.622 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.799.462 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 25 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..