Erdoğan'dan İş Adamlarına Çağrı: Yastık Altındakileri Çıkarın, Yatırımı Büyütün

 

TÜMSİAD Genel Kurulu'nda konuşan Erdoğan iş adamlarına çağrı yaptı: Yastık altındakileri çıkarın. Büyüt yatırımı. Yatırımı büyüttükçe teşvik kapsamına gir, yatırımlar elde et. İki taraf da kazansın.

 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) 7. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu iş adamlarına çağrı yaptı. Erdoğan, Yastıklarınız altındakileri çıkarın. Büyüt yatırımı. Yatırımı büyüttükçe teşvik kapsamına gir, ciddi yatırımlar elde et. İki taraf da kazansın. Yurtdışından ortaklar getirin, öyle yatırımlar yapın. Daha da güçlenin. Size güçlü olmak yakışır. Birlikte kazanma ve çalışma çağrısı yapıyorum." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"YATIRIM YAPMAMIZ GEREKİYOR"

"Önümüzde yapmamız gereken çok iş var, Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi için birçok yatırım yapmamız gerekiyor. Özellikle ekonomide, tamamen suni bir şekilde sarsılan dengelerin tekrar yerli yerine oturmasına ihtiyacımız var.

Mart ayı ihracat rakamı açıklandı. Buna göre yüzde 13,6 arttı. Yılın ilk üç ayındaki ihracat artışımız yüzde 9.2 olarak gerçekleşti. Bir önceki yılın oranı ne yazık ki yüzde -6.6 olduğunu görüyoruz. İhacatta ve ithalatta da ilk sırada  Almanya'nın oluyor olması düşünülmesi gereken tablo. Demek ki ikimizin de birbirine ihtiyacı var.

 

"ÖNEMLİ SİNYALLER ALIYORUZ"

Borsa  İstanbul Endeksi tarihi seviyelere ulaştı. Döviz kuru yavaş yavaş olması gereken orana geliyor. Gayri Safi Yurtiçi Hasıla bakımında orada 13. sırada bulunuyor. Uluslararası yatırımlar konusunda çok önemli sinyaller alıyoruz. Ne içeride ne dışarıda kimsenin bekleyeceği milat kalmadı. Koşacağız, koşturacağız. Biz en kötüyü geride bıraktık. Daha iyiye daha güzel yol alacağız.

 

"TÜM YATIRIMCILARI KOVALAYACAKSINIZ"

İstihdamdaki sıkıntıyı, tüm iş adamlarıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıdan sonra artmaya başladığını görüyoruz. Hedefi yakalayacağız. Valilerimiz bunu adım adım takip edecekler. Valilerimize tekrar sesleniyorum:

Bu işi hafife almayın, tüm yatırımcıları kovalayacaksınız. Sizden biz alabildiğimizin en yükseğini, istihdam etmek suretiyle alacaksınız. Hem fakir fukaraya ekmek hem de istihdamı yükseltmek için.

Biliyorsunuz benim bir başka rahatsız olduğum konu da faiz.. Önümüzdeki günlerde olumlu adımlar atılacağına inanıyorum.

 

"YASTIĞINIZIN ALTINDAKİ DEĞERLERİ ÇIKARIN"

İş adamlarına sesleniyorum:

Yastıklarınız altındakileri çıkarın. Büyüt yatırımı. Yatırımı büyüttükçe teşvik kapsamına gir, ciddi yatırımlar elde et. İki taraf da kazansın. Yurtdışından ortaklar getirin, öyle yatırımlar yapın. Daha da güçlenin. Size güçlü olmak yakışır. Birlikte kazanma ve çalışma çağrısı yapıyorum.

 

"GÜVEN VE İSTİKRAR VARSA KALKINMANIN ÖNÜNE KİMSE GEÇEMEZ"

İki kavramın üzerinde özellikle durdum. İstikrar ve güven... Eğer bir ülkede bu ikisi olursa, kalkınmanın önüne kimse geçemez. Bizim ülkede istikrar da var güven de var.

Mesele bu ülkeyi sevmekse, bu milleti sevmekse mesele budur. Ama bunların böyle bir derdi yok. Bizim böyle bir derdimiz var. Biz bu milleti seviyoruz. Milletimiz bir olsun, kardeş olsun, hep birlikte  Türkiye olsun buna çalışalım. İnşallah ilk etapta 2019 yılına kadar olan dönemi, 2023'e kadar kalan süreyi çok iyi değerlendiririz. Sevinci, tasası bu millet için olmayanlarla hedefimize ulaşamayız."

www.sondakika.com

29.4.2017 14:31:00
Okunma : 861
Bugün 206 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.739.550 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 19 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..