Kuveyt ve Türk işadamlarından Körfez’de ortak yatırım hamlesi

 

10. dönem Karma Ekonomi Komisyon toplantısına katılmak üzere Kuveyt’e giden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ARSLAN Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arslan’ın ev sahipliğinde Kuveyt’in ileri gelen işadamları, politikacıları ve STK başkanlarıyla bir araya geldi.

 

Kuveyt Ticaret ve Sanayi Bakanı Khaled Nasser Al-Roudan’ın da katıldığı toplantının açılışında Ahmet Arslan, “İki senedir Kuveyt’i sık sık ziyaret ederek, bu ülkedeki gelişimi ve yatırım fırsatlarını yakından değerlendirme fırsatı buldum. Kuveyt’in ileri gelen ailelerinden Al Babtain ailesinin 2. kuşak temsilcisi Abdolmohsen Al Babtain ile  ‘AB International Holding’ şirketini kurduk” dedi. Arslan, davetlilere Türk işadamlarıyla ortaklık kurmalarını önererek, hızla büyüyen Türkiye’de sanayi yatırımlarına da ağırlık vermelerini söyledi.

 

Bu yıl büyüme hedefi aşılacak

 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise bu tarz birlikteliklerin ekonomik ve sosyal genişlemelere katkısını vurguladı. İçinde bulunduğumuz bölgedeki jeopolitik gerginlikleri geride bırakıp, daha istikrarlı, daha hoşgörülü, daha müreffeh bir
bölge isteklerini dile getiren Şimşek, “Hükümetlerin işi yatırımcılara yol açmaktır. Küresel kriz sonrası dünyada büyüme hızlandı. Türkiye terör kaynaklı zorluklara rağmen bu yıl büyüme yüzde 6.5-7 ile hedefin üzerinde gerçekleşecek” dedi.

aksam.com.tr

5.11.2017 18:49:00
Okunma : 5.890
Bugün 1.603 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.799.443 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 8 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..