NATO: Erdoğan ve Atatürk'ü hedef seçen subay ordudan atıldı

 

NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef tahtasında 'düşman' olarak gösteren subay ve teknisyenin kovulduğunu açıkladı. Norveç'teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınladı.

 

NTV'nin aktardığına göre, 8-17 Kasım tarihleri arasında Norveç'te gerçekleşen NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan'ın hedef gösterilmesi sonrasında NATO'dan açıklama geldi. NATO, tatbikatta Atatürk ve Erdoğan'ın hedef gösterilmesiyle ilgili olarak bir teknisyen ve subayın ordudan atıldığını açıkladı.

 

Birinci olay Atatürk resmiyle ilgili olarak gerçekleşti. Bir teknisyen düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk'ün fotoğrafını kullandı. Tatbikat esnasında Türk subaylarının olayı tespit etmesi sonrasında teknisyenin görevine son verildi.

 

İkinci olayda NATO içindeki sosyal medya paylaşım sitesinde Erdoğan adına açılan sahte hesapta NATO aleyhine paylaşımlarda bulunuldu. NATO'nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesap açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu subay ordudan atıldı.

 

Öte yandan Norveç'teki komutanlık da konuya ilişkin olarak özür mektubu yayınladı.

 

ERDOĞAN: BÖYLE İTTİFAK OLMAZ

 

Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmasında  Norveç'te NATO koordinesinde tatbikat yapan 40 Türk askerini çektiklerini belirtmişti. Erdoğan buna sebep olarak tatbikatta düşman tablosu olarak kendisi ve Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının kullanılmasını gerekçe göstermiş ve "Böyle bir ittifak olamaz" ifadeleriyle tepki göstermişti.

 

17.11.2017 15:21:00
Okunma : 5.896
Bugün 1.608 Kişi, 2 mart 2016'dan itibaren toplamda 1.799.448 Kişi Aktif İhale'yi ziyaret etti.
Şu an 12 Kişi sitemizi inceliyor.
0 532 050 73 18
www.aktifihale.com
2013 - 2019 © Tüm hakları saklıdır..